• Ogólnodostępne zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej

            29.08.2024

            Ogólnodostępne zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej są skierowane do uczniów z klas 1-6. Zajęcia są dla uczniów bezpłatne, finansowane są przez Ministerstwo Sportu i Gminę Radzymin.

            Prowadzimy nabór na zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dla uczniów klas I-VI.ZAjęcia są finansowane są przez Ministerstwo Sportu i Gminę Radzymin.

            Głównym celem organizacji zajęć jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy. Zajęcia będą zawierały elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej realizowanej w formie odpowiadającej wiekowi i możliwościom psychoruchowym uczestników.

            Główne założenia realizacyjne:

            • harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawa ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów,
            • kształtowanie nawyku prawidłowej postawy,
            • przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy,
            • zapobieganie nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży,
            • włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej.

            Od września ruszy w naszej szkole 4 grupy. Każda grupa zostanie objęta cyklem 14 zajęć, odbywających się wg następującego harmonogramu:

            Grupa A dla klas I-III środa 15.20-16.20

            Grupa B dla klas I-III wtorek 9.30-10.30

            Grupa C dla klas IV-V środy 14.20-15.20

            Grupa D dla klas V-VI czwartki  14.20-15.20

             

            W zajęciach mogą uczestniczyć uczniowie ze wskazaniami lekarskimi, uczniowie wskazani do objęcia wsparciem przez pielęgniarkę szkolną, uczniowie wskazani do objęcia wsparciem przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz  uczniowie zgłoszeni przez Rodziców/Opiekunów prawnych.

            Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (po 20 w każdej grupie) zgłoszenia rozpatrujemy biorąc pod uwagę kolejność zgłoszeń.

            Rekrutację zamykamy z dn. 6.09.2024.

            ZGŁOSZENIE MOŻNA POBRAĆ W SEKRETARIACIE LUB TUTAJ.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

            19.08.2024

            2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie roku odbędzie się w hali sportowej, następnie odbędą się spotkania z wychowawcami - szczegóły w poniższym harmonogramie.

            W tym roku wraz z księdzem proboszczem parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nowych Zalubicach zapraszamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli do kościoła w Nowych Załubicach na uroczystą Mszę Świętą, którą w dn. 2 września o godz. 8.30 w naszej intencji odprawią księża z parafii.

          • Informacje dla rodziców pierwszoklasistów

            12.08.2024

            2 września powitamy w naszych progach pierwszoklasistów. Poniżej kilka informacji oraz wskazówek, jak skompletować wyprawkę dla ucznia klasy I.

            Spotkania inaugurujące nowy rok szkolny odbędą się 2 września, według harmonogramu, który opublikujemy po 21 sierpnia, natomiast już od 26 sierpnia będziecie Państwo mogli pobrać z sekretariatu lub ze strony internetowej potrzebne dokumenty - np. zgłoszenia na świetlicę szkolną (dla rodziców pracujących), obiady, oświadczenia i in.

            O wszystkich działaniach związanych z pracą szkoły będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej oraz naszego profilu FB.

            Dyrekcja szkoły

            WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

            * Strój galowy to w naszej szkole zwyczajowo granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka), wymagany jest na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne oraz w ważne dla naszej społeczności dni.

            * Zamiast worka na kapcie można zakupić pudełko, które po włżeniu do szafki szkolnej stworzy osobną przestrzeń do przechowywania w szafce obuwia.

            UWAGA: Wszystkie akcesoria należące do ucznia warto podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego własnością lub pomylić podobne przedmioty. 

            W pierwszych dniach września uczniowie otrzymają kluczyki do szafek szkonych (po akceptacji przez rodziców regulaminu ich użytkowania). 

            Każdy uczeń otrzyma w szkole komplet podręczników Szkoła na tak! wyd. WSiP, New English Adventure 1   i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci pod opieką wychowawcy wypożyczą je w bibliotece szkolej w pierwszych dniach września.

            Rodzice, którzy planują zgłosić dziecko na lekcje religii, zobowiązani są do zakupu podręcznika do religii W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa

            Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się w pierwszym tygodniu września.

          • Informacje dla nowo przyjętych trzylatków

            12.08.2024

            Od 1 września 2024 r. 25 dzieci trzyletnich rozpocznie swoją przedszkolną przygodę!

            Drodzy Rodzice, cieszymy się, że Wasze dziecko dołączy do społeczności Przedszkola w Starych Załubicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci.

             

            Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.

            Dziecko rozpoczynające przedszkole musi być odpieluchowane, ponieważ w przedszkolu nie ma możliwości zmiany pieluch. Idąc do przedszkola dziecko żegna się też z butelkami, smoczkami i papkami do jedzenia.

            Aby dziecku było łatwiej w przedszkolu warto zadbać, by jadło samodzielnie, by próbowało samodzielnie się ubierać. Panie chętnie dzieciom pomagają we wszystkich czynnościach, ale im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej funkcjonować mu w grupie. 

             

            Początki wszędzie bywają trudne. Adaptacja u jednych dzieci przebiega bardzo szybko, a u innych jest rozłożona w czasie. Jedne dzieci wydają się być szczęśliwe w przedszkolu, a po pewnym czasie przeżywają kryzys, inne adaptują się długo i wylewają przy tym dużo łez. Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu są dla dzieci i rodziców zazwyczaj trudne. Nawet jak dziecko jest w dobrym nastroju, a widzi płaczące dzieci, płacz mu się udziela.Ważne, aby z dziećmi rozmawiać o przedszkolu, bawić się w przedszkole, opowiadać i czytać książeczki, by oswoić dziecko z nową sytuacją. Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.

            Rzeczy, które są potrzebne do przedszkola od września:

              • poduszeczka tzw. „jasiek” o wymiarach 40/40,

              • cienka kołderka lub powleczony kocyk o wymiarach 140x200,

              • cienka piżamka,

              • kapcie (wygodne i łatwe do wkładania – bez sznurowadeł),

              • bielizna i ubranie na zmianę (odpowiednie do pory roku: 2 podkoszulki, 2 pary majteczek, bluzka, skarpetki/rajstopki, spodnie/spódniczka – z gumką, bez guzików),

              • mały ręczniczek z zawieszką,

              • chusteczki suche (pudełko),

              • chusteczki mokre (opakowanie),

              • pasta, szczoteczka do zębów, kubeczek,

              • grzebień lub szczotka do włosów.

            Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy (ręcznika, pościeli, ubrań, kapci). Dobrze, aby razem z dzieckiem robić zakupy do przedszkola, by wiedziało, jak wyglądają jego rzeczy.

             

            Nasze przedszkole zapewnia grupom przedszkolnym przybory plastyczne, ale jeśli chcecie Panstwo nas wspomóc w działaniu, prosimy o przygotowanie  zestawu składającego się z następujących elementow:

            • kredki kredowe „Bambino”
            • kredki grube ( mogą być trójkątne) drewniane

            • 2x blok techniczny –  kolorowe kartki A4

            • 2x blok techniczny – białe kartki A4

            • 2x blok rysunkowy – kolorowe kartki A4

            • kartki białe do swobodnego rysowania (może być papier ksero)

            • klej w sztyfcie – 2x

            • nożyczki

            • plastelina – 1x

            • papier kolorowy – 1x

            • pędzel

            • farby plakatowe

            • teczka tekturowa A4  na prace plastyczne dziec

            Wszystkie przybory należy podpisać!

            Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00. Dni w przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 9.00 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne. Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad, po obiedzie grupa udaje się na odpoczynek. Niektóre dzieci śpią, niektóre odpoczywają przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. O 15.00 jest podwieczorek. Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30 i nie odbierać w porze posiłków lub leżakowania.

             

            W pierwszych dniach przedszkola warto skrócić dziecku pobyt w przedszkolu, by rozstanie z rodzicem nie było zbyt długie.

             

            Na dni adaptacyjne zapraszamy  29 i 30 sierpnia w godzinach 10.00-12.00.

            Termin pierwszego spotkania rodziców przedszkolnych z wychowawcami podamy po 21 sierpnia.

          • Dzień Powstańca

            09.06.2024

            W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić bohaterów, pani Małgorata Milewska wraz ze szkolnym klubem historycznym zorganizowała obchody Dnia Powstańca

            Nasza szkoła dołączyła do konkursu "Dzień Powstańca" organizując obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.​ Chcieliśmy przypomnieć bohaterski dorobek naszego szkolnego patrona, utrwalić pamięć o największej akcji Armii Krajowej - Powstaniu Warszawskim oraz wyrazić wdzięczność i hołd wobec walczących bohaterów.

            Dzień Powstańca obchodziliśmy podjętymi działaniami:

            Interaktywna lekcja o Powstaniu Warszawskim - zajęcia o Powstaniu Warszawskim przy użyciu interaktywnego komiksu z elementami grywalizacji.

            Uczniowie wszystkich klas 4-8 uczestniczyli  w interaktywnej lekcji historii o Powstaniu Warszawskim przy użyciu aplikacji: "Lekcja Powstanie", która przeniosła wszystkich do wydarzeń z sierpnia 1944 r. Szukając zadań z kodami QR wykonywaliśmy zadania wcielając się w sanitariuszy powstańczych. 

            FESTIWAL FILMOWÓW POWSTAŃCZYCH

             

            Wprowadzeniem do tematu Powstania Warszawskiego były seanse filmowe, w czasie których  uczniowie poznali filmy fabularne o tematyce Powstania:​ Akcja pod Arsenałem, Kamienie na szaniec​, Miasto 44 (fragmenty).

            Dodatkowo uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów stworzonych przez nasze uczennice ze szkolnego  Koła Historycznego AK o żołnierzach Armii Krajowej z okręgu Rajski Ptak, naszych lokalnych bohaterach: Anieli Janusz i Bolesławie Tladze.

            Wzięliśmy udział w Lekcji w terenie. Korzystając z informacji z wystawy szkolnej   o Armii Krajowej "Pamiętamy" umieszczonej przed naszą szkołą, pracując w grupach uzupełnialiśmy zadania z kart pracy.

            Uczniowie sami stworzyli grę karcianą  "Powstanie 44".

            W klasach 8 odbyła się Debata Oxfordzka odnosząca się do tezy:  POWSTANIE WARSZAWSKIE BYŁO POTRZEBNE ZNACZENIE POLITYCZNE I MORALNE

            Debata była niezwykle cenną lekcją do przećwiczenia rzeczowej i merytorycznej argumentacji, sztuki wypowiedzi. Po zaciętej dyskusji zwycięstwo - głosami Jury - odniosła grupa przeciwników wybuchu powstania.

            KONKURS dla KOSPIRATORÓW

            Z pomocą harcerzy Horn przygotowaliśmy Konkurs "Konspiratorzy", w którym uczniowie odszyfrowywali   

            zakodowane hasło.

            Delegacja uczniów naszego klubu historycznego wzięła udział w sesji naukowej pt. „Musimy Pamiętać o Żołnierzach Wyklętych”, poświęconej Żołnierzom Armii Krajowej oraz konspiracji antykomunistycznej po zakończeniu II wojny światowej. 

            Ciekawe  informacje zdobyliśmy podczas lekcji w szkolnej bibliotece, w której przygotowano wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu i naszym lokalnym bohaterom biorącym w nim udział. Podczas lekcji śpiewaliśmy również  piosenki patriotyczne.

            Uczniowie kl. 3b wzięli udział w Biegu Młodego Powstańca. Ich zadaniem było zapakować plecak powstańca i pokonać z nim trasę, na której znajdowały się przeszkody.

            Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami a trzech uczniów z najlepszymi czasami dostało drobne upominki.

          • Półkolonie 2024 "Aktywnie, wesoło, bezpiecznie"

            04.06.2024

            4 czerwca 2024  ruszają zapisy na wakacyjne półkolonie dla dzieci!

            Gmina Radzymin razem z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin, do uczestnictwa w półkoloniach „Aktywnie, Wesoło i Bezpiecznie”.

            𝐙𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲 𝐰 𝐝𝐧𝐢𝐚𝐜𝐡 𝟒-𝟏𝟎 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. (druk zgłoszenia TUTAJ ) lub w sekretariacie szkoły.

            Do wyboru 7 turnusów w terminach od 24 czerwca do 9 sierpnia.Każdy turnus odbędzie się w innej szkole i może w nim wziąć udział uczeń każdej szkoły z tereny gminy.

             📅Turnus w naszej szkole odbędzie się w terminie od 15 do 19 lipca.

            Opieka i atrakcje w godzinach 8:00 - 16:00, od poniedziałku do piątku.

             

            𝐖 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐢𝐞 𝐜𝐳𝐞𝐤𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐭𝐫𝐚𝐤𝐜𝐣𝐢, 𝐭𝐚𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐣𝐚𝐤:

            zajęcia kreatywne i warsztaty plastyczne

            zajęcia sportowe

            zabawy drużynowe

            wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Leszczynowe Zacisze"

            wyjazd na basen

            ...i wiele więcej!

            Koszt turnusu wynosi 𝟔𝟓𝟎 zł lub 𝟓𝟎𝟎 zł dla dzieci posiadających 𝐰𝐚ż𝐧ą 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐲𝐦𝐢ń𝐬𝐤ą 𝐊𝐚𝐫𝐭ę 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚ń𝐜𝐚.

            W cenie zapewniamy wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek), bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Nie czekaj, zapisz swoje dziecko już teraz!

          • Tydzień Zdrowia w naszej szkole

            30.04.2024

            W dniach 22-26 kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Zdrowia. Te kilka dni poświęcilińmy na przypomnienie i utrwalenie zasad dotyczących zdrowego stylu życia, aby każdy w naszej szkole starał się w jak największym stopniu dbać o swoje zdrowie.

            O szczegółach i naszych przedsięwzięciach związanych z obchodami Tygodnia Zdrowia możecie przeczytać zapoznając się z poniższą prezentacją:

            TYDZIEŃ ZDROWIA

          • III Gminny Przedszkolny Festiwal Tańca "W krainie motyli"

            23.04.2024

            Wspaniała muzyka, kolorowe stroje, długie dni ciężkich przygotowań, ogromny stres choreografów i przede wszystkim uśmiechy dzieci oraz czysta radość z tańca. Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć  podczas III GMINNEGO PRZEDSZKOLNEGO FESTIWALU TAŃCA “W krainie motyli” 

            To już trzeci raz mieliśmy zaszczyt organizowana tej wspaniałej imprezy, nad którą tradycyjnie patronat objął nad festiwalem Burmistrz Radzymina – pan Krzysztof Chaciński. 

             Po “Krainie Lodu” i “Krainie Kwiatów” przyszedł czas na “Krainę Motyli” - to motyle stały się w tym roku motywem przewodnim naszego festiwalu.  Delikatność i piękno tych pięknych owadów stało się inspiracją dla młodych tancerzy i ich opiekunów do przygotowania wyjątkowych i niezapomnianych układów tanecznych. 

            Do udziału w imprezie zgłosiło się 6 drużyn z 6 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Radzymin. 

            Przyjechały do nas dzieci: 

            • z Przedszkola nr 1 w Radzyminie,  

            • z Przedszkola nr 2 im. „Czerwonego Kapturka” w Radzyminie, 

            • z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie,  

            • z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej w Słupnie,  

            • z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie,  

            • z Przedszkola w  Starych Załubicach.  

            Funkcję członka jury konkursu zgodzili się objąć: 

            • Katarzyna Pazio – Kierownik Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta  i Gminy Radzymin, kobieta o pięknym uśmiechu, zarażająca optymizmem, pełna pasji, zaangażowania, która lubi pracę z ludźmi i dla ludzi. Od lat działa na rzecz lokalnej społeczności w powiecie wołomińskim.  

            • Małgorzata Puzio - aktorka, scenarzystka, autorka książek kulinarnych, pedagog, założycielka dwóch dziecięco-młodzieżowych teatrów: Teatru Dzieci Dzieciom i Maskarada, która z pasją i zaangażowaniem wciela się w postać Eleonory Czartoryskiej - postaci wielbionej przez mieszkańców Radzymina.  

            • Krzysztof Czuba – kierownik Biura Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin, który jest z nami już od pierwszego festiwalu i który z wielką radością i zaangażowaniem ocenia pokazy taneczne dzieci. 

            • Bartłomiej Domański - tancerz z najwyższą międzynarodową klasą taneczną “S”, instruktor tańca, choreograf z ponad 20- letnim doświadczeniem. Od niedawna także scenarzysta współpracujący przy tworzeniu animacji i bajek dla dzieci. Po raz drugi juror na naszym festiwalu, za co serdecznie dziękujemy. 

            W klimat dobrej zabawy wprowadziła nas Joanna Toczko, uczennica kl. 3a Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach, która zaprezentuje utwór muzyczny z filmu Zaplątani - “Nowe Dni”. 

            Następnie podziwialiśmy wspaniałe, kolorowe układy przygotowane przez dzieci i ich wychowawczynie. Każdy z układów wzbudzał zachwyt, każdy był inny, nierzadko zaskakujący, ale zawsze na wysokim poziomie. Drużyny ujęły nas nie tylko uśmiechem, talentem i umiejętnościami, ale również bogatymi strojami i świetną choreografią. Każdy występ prezentował wysoki poziom, dlatego nie zazdrościliśmy jury, które musiało wyłonić laureatów tegorocznego festiwalu. 

            Po dość trudnych i burzliwych obradach przyznano następujące nagrody: 

            I miejsce – grupa z Przedszkola w Starych Załubicach 

            II miejsce – grupa z SP im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie 

            III miejsce – grupa z SP nr 2 im. M.Chełmońskiej - Szczepankowskiej ze Słupna. 

             

            Aby docenić trud włożony w przygotowania nagrodziliśmy każdą z biorących udział w przeglądzie drużyn, pan burmistrz oraz członkowie jury rozdali pamiątkowe dyplomy, przypinki oraz zestawy chust i wstążek do tańca. 

            Oczywiście nasza impreza nie byłaby tak kolorowa i słodka bez sponsorów. Główne nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Radzymina i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Załubicach, których wsparli: 

            • Happy Kiddo – sala zabaw mieszcząca się w Radzyminie, wyjątkowe miejsce dla dzieci i przestrzeń dla rodziców.  

            • “Panie po ile to?” - zaprzyjaźniony sklep w Sitkach (Gmina Klembów), outlet,  w którym można kupić prawie wszystko, a co najważniejsze w super cenach.  

            O poczęstunek dla uczestników i gości zadbały lokalne cukiernie: Cukiernia Elżbieta Jarzębska, Cukiernia Karolinka, Cukiernia Ciastek Katarzyna i Izabela Wypyskie, oferujące pyszne słodkości.  

            Natomiast klimat łąki pełnej kwiatów i motyli stworzyliśmy dzięki wsparciu firm: 

             

            • WITONA CENTRUM OGRODNCZE z Radzymina, 

            • Gospodarstwo Ogrodnicze Karolina i Marcin Adamus.  

            Serdecznie dziękujemy uczestnikom, gościom, jury, sponsorom, rodzicom i wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. 

            Do zobaczenia za rok?

          • “ Jak zapobiegać wadom wymowy?”

            21.04.2024

            Poniżej przedstawiam kilka rad, które mogą zapobiec powstawaniu wad wymowy u dzieci. 

            1. Właściwy sposób karmienia- należy go dostosować do wieku dziecka. Najwłaściwszym sposobem karmienia noworodka, a później niemowlęcia jestkarmienie piersią. Jeśli jednak z ważnych przyczyn zdecydowano się na dostarczanie pokarmu butelką, należy wówczas zadbać o odpowiedni smoczek, najlepiej  wybrać  miękki, przypominający kształtem pierś mamy.  Od tego, jak sprawnie nasz niemowlak  je i pije, zależy jego przyszła wymowa. Nie trzeba zwlekać z rozpoczęciem karmienia łyżeczką, proponowania picia z otwartego kubeczka, a następnie nauki odgryzania kęsów. W diecie  starszych dzieci nie może zabraknąć twardych pokarmów: owoców, warzyw, skórki chleba, kawałków mięsa, suszonych owoców. Należy pamiętać, że jama ustna podczas przeżuwania  pokarmów powinna być domknięta. 

            2. Prawidłowy sposób oddychania- właściwy tor oddychania to oddech przez nos.  Jeśli pojawią się infekcje dróg oddechowych, jak najszybciej należy je leczyć i doprowadzać do całkowitego wyleczenia. Dbać o drożność nosa. Nie dopuszczać do nawykowego oddychania przez usta. 

            3. Prawidłowy zgryz - jeśli podano dziecku smoczek uspokajacz”- powinno się go odstawić  najpóźniej do 11 miesiąca życia. Groźne dla zgryzu, a co za tym idzie powodujące wady wymowy są parafunkcje, ważnym zadaniem jest więc zapobieganie ssaniu palca, ubrań, przedmiotów typu ołówek, obgryzaniu paznokci. Warto szybko reagować, później trudno jest wykorzenić złe nawyki. Należy nie dopuszczać do pojawienia się próchnicy. Zapobieg wadom zgryzu, a w razie potrzeby korygować nieprawidłowości u ortodonty. 

            4. Sprawne działanie analizatorów- istotne jest profilaktyczne kontrolowanie słuchu, wzroku oraz rozwoju ruchowego.  Nieprawidłowy słuch,  a także zaburzona percepcja wzrokowa opóźniają rozwój mowy, sprzyja wadom wymowy i nieprawidłowej komunikacji. Ponieważ mowa dziecka rozwija się na przemian z ruchem, należy zadbać o prawidłowy rozwój ruchowy. Jeśli jest coś, co niepokoi rodziców w tym obszarze,  należy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, osteopaty, neurologa, laryngologa, okulisty, ortooptyka. 

            5. Prawidłowa budowa twarzy i jamy ustnej- nieprawidłowości w budowie twarzy dziecka, mogą wpłynąć na nieprawidłowy rozwój mowy. Należy obserwować twarz, żuchwę, język, wędzidełko. Już noworodek, powinien trafić na wizytę kontrolną do logopedy, który zbada odruchy dziecka oraz budowę i sprawność narządów artykulacyjnych. 

            6. Profilaktyczne ćwiczenia logopedyczne- możemy wprowadzać bardzo wcześnie (już niemowlętom), po prostu zachęcając dziecko do naśladowania min, które mu pokazujemy, wydawania dźwięków, Takie zabawy dadzą dużo radości, a jednocześnie pomogą lepiej opanować mowę. Starsze dzieci zachęcajmy do dmuchania np. na piórko czy kawałki delikatnego papieru, robienia baniek mydlanych. Nie może też zabraknąć  ćwiczeń narządów artykulacyjnych, które mają za zadanie je usprawnić : parskanie wargami; wysyłanie całusków; zakładanie górnej wargi na dolną i odwrotnie; naprzemienne dotykanie językiem do kącików ust; liczenie językiem zębów dolnych i górnych; zlizywanie językiem miodu, dżemu z podniebienia, przy szeroko otwartych ustach; nadymanie policzków; naśladowanie: chrapania, ziewania, śmiechu: he, he, he, ha, ha, ha; odgłosów pojazdów e-o, e-o, i-u, i-u; zwierząt: miał, miał, hau, hau, muu, mee itp. Dużo rozmawiajmy z dziećmi, czytajmy im książki, recytujmy wierszyki, słuchajmy muzyki, śpiewajmy piosenki. W 7 roku życia wymowa dziecka powinna być bezbłędna.  

                                                                                                  Opracowanie: Joanna Kłos 

          • Offline challenge

            12.04.2024

            Nasza szkoła w tym tygodniu podjęła wyzwanie rzucone przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie biorących udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W ramach wyzwania uczniowie klasy 7b uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem gumizeli. Ta niezwykła gra wspomaga budowanie team buildingu, integruje grupę i przyczynia się do  budowania zaufania. @offline.challenge #zwolnienizteorii 

            Dodatkowo uczniowie na języku angielskim uczyli się nowych słówek i przypominali już poznane grając w  Think words. Jest to gra słowna, która zmusza graczy do szybkiego i kreatywnego myślenia.

          • Przyjęcia do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

            27.02.2024

            Czas pomyśleć o pierwszej klasie. Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do klas I na rok szk. 2024/2025.

            Szanowni Rodzice,

            W roku szkolnym 2024/2025 edukację w szkole podstawowej zobowiązane są rozpocząć dzieci urodzone w 2017 rokuNa wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej mogą rozpocząć dzieci urodzone w roku 2018, jeżeli dziecko korzysta obecnie z edukacji przedszkolnej lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

            ZAPISY DZIECI W OBRĘBIE OBWODU SZKOLNEGO

            Dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły podstawowej, przyjmowane są do klas pierwszych z urzędu, na zgłoszenie rodzica.

            Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola otrzymają niezbędne druki za pośrednictwem wychowawców przedszkolnych.

            Wszystkie dzieci zamieszkujące w obwodzie naszej szkoły są przyjmowane bez przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego - wystarczy dostarczyć do sekretariatu szkoły zgłoszenie.

            Druk zgłoszenia dziecka dostępny jest również TUTAJ.

             

            Dzieci zamieszkujące poza obwodem naszej szkoły przyjmowane są w procesie rekrutacji na wniosek rodziców, złożony w dn. od 18 marca 2024 r. do 1 kwietnia 2024 r., do godziny 15:00

            Druk wniosku o przyjęcie dziecka dostępny jest TUTAJ

             

            Ze względów organizacyjnych prosimy o niezwlekanie ze zgłoszeniami.

             

             

          • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025

            27.02.2024

            Rusza rekrutacja do gminnych przedszkoli. Zapraszamy na stronę https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/ w celu zapoznania się ze szczegółami.

            Rekrutację do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych koordynuje Burmistrz Radzymina.

             

            Wnioski o przyjęcie do przedszkola będzie można rejestrować od 6 marca 2024 r. (od godz. 12:00) do 27 marca 2024 r. (do godz. 12:00), zaś wstępne informacje o ofercie poszczególnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych są dostępne na stronie https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami i harmonogramem rekrutacji zamieszczonym poniżej.

            Przed przystąpieniem do elektronicznej rekrutacji należy założyć indywidualne konto rodzica/opiekuna prawnego w Systemie Elektronicznych Rekrutacji. Umożliwi ono Państwu złożenie wniosku  i stosownych dokumentów potwierdzając spełnianie kryteriów rekrutacyjnych oraz śledzenie przebiegu całego procesu rekrutacji i kwalifikacji dziecka do danej placówki oświatowej.

            UWAGA – Aby złożyć wniosek do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wystarczy, aby jeden opiekun prawny założył konto w systemie. Nie ma obowiązku zakładania konta przez obojga rodziców lub opiekunów prawnych.

            KONTYNUACJA

            Dzieci,  które już teraz korzystają z edukacji przedszkolnej w placówkach Gminy Radzymin mają zagwarantowane miejsce w tej samej placówce, bez konieczności uczestniczenia w rekrutacji, o ile tylko ich rodzice w przewidzianym czasie, tj. w dniach 27 lutego - 5 marca 2024 roku, złożą w swoim przedszkolu tzw. deklarację kontynuacji (deklaracja dostępna u wychowawców).

            REKRUTACJA

            Rodzice dzieci sześcioletnich (rocznik 2018), o ile nie zapisali wcześniej jeszcze dziecka do żadnego przedszkola są zobowiązani wziąć udział w rekrutacji w celu spełnienia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, poprzedzającego rozpoczęcie edukacji w szkole podstawowej. 

            Rodzice dzieci sześcioletnich (rocznik 2018) mają prawo zdecydować, czy ich dziecko w nadchodzącym roku szkolnym będzie korzystało z edukacji przedszkolnej, czy już rozpocznie edukację w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

            Dla wszystkich dzieci trzy-, cztero-, pięcio- i sześcioletnich – mieszkańców Gminy Radzymin, których rodzice są zainteresowani edukacją przedszkolną,  Burmistrz zagwarantuje miejsce w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole. Jednak decyzja o kolejności zakwalifikowania do konkretnych placówek będzie podejmowana na podstawie przekazanych przez rodziców informacji o spełnianiu przez rodziny kandydata kryteriów rekrutacji.

            Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach będzie wspomagana systemem internetowym, dzięki któremu rodzice będą mogli  m.in. zapoznać się z ofertą przedszkoli, złożyć elektroniczny wniosek do trzech placówek jednocześnie, monitorować status swojego dziecka i zapoznać się z wynikami rekrutacji.

            RODZICE ZAINTERESOWANI ROZPOCZĘCIEM EDUKACJI SWOICH DZIECI W PRZEDSZKOLACH GMINY RADZYMIN OD WRZEŚNIA 2024 ROKU POWINNI PODJĄĆ NASTĘPUJĄCE KROKI:

            1. Wejść na stronę https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/ i tam zapoznać się z ofertą poszczególnych placówek;
            2. podjąć rodzinną decyzję – do której z opisanych placówek chcemy najbardziej, aby uczęszczało nasze dziecko – czyli wybrać tzw. placówkę pierwszego wyboru;
            3. warto wybrać dodatkowo  jedną lub dwie placówki zapasowe – na wypadek, gdyby nie było możliwe zakwalifikowanie dziecka do przedszkola pierwszego wyboru;
            4. od dnia 6 marca 2024 (od godz. 12:00)  do dnia  26 marca 2024 (do godziny 12:00),w systemie rekrutacyjnym należy dokonać elektronicznej rejestracji wniosku, w którym zostaną podane wszystkie niezbędne informacje nt. dziecka, rodziców i spełnianiu poszczególnych  kryteriów oraz zostaną zaznaczone wybrane przedszkola lub szkoły z oddziałami przedszkolnymi, wg. tzw. listy preferencji (najbardziej wymarzona placówka na pierwszym miejscu, itd.);
            5. zapisywany w systemie elektronicznym wniosek należy wydrukować, a następnie w  przewidzianych na to miejscach rodzice powinni złożyć podpisy;
            6. najpóźniej do dnia 25 marca 2024 do godziny 16:00 do placówki umieszczonej na pierwszym miejscu na swojej liście preferencji należy złożyć w formie papierowej podpisany wniosek, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnianie zaznaczonych kryteriów;
            7. w dniu 19 kwietnia 2024 po godzinie 15:00 należy się ponownie zalogować do systemu i sprawdzić, do jakiej placówki  zostało zakwalifikowane dziecko;
            8. do dnia 25 kwietnia 2024 do godziny 16:00 w placówce, do której zostało zakwalifikowane dziecko, rodzice powinni złożyć potwierdzenie woli;
            9. rodzice, których dziecko nie zostało zakwalifikowane na tym etapie do żadnego przedszkola – będą mogli brać udział w rekrutacji uzupełniającej.

            HARMONOGRAM

            Rekrutacja do przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych będzie się odbywać w oparciu o następujący harmonogram wynikający z Zarządzenia Nr 0050.12.2024 Burmistrza Radzymina z dnia 31 stycznia 2024 r.

             

            1. Etap kontynuacji

            27.02.2024 - 05.03.2024 do godz. 12:00 - składanie deklaracji kontynuacji:

             

            2. Rekrutacja zasadnicza

            06.03.2024 od godz. 12:00 - 27.03.2024 do godz. 16:00 (rejestracja w systemie tylkodo godz. 12:00)

            Rejestracja w systemie elektronicznym i wypełnianie wniosków o przyjęcie.

            Składanie w przedszkolach lub szkołach prowadzących oddziały przedszkolne wypełnionych, podpisanych wniosków.

             

            19.04.2024 godz. 15:00 - Ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu zasadniczym.

             

            19.04.2024 po godz. 15:00 do 25.04.2024do godz. 16:00 - Potwierdzanie woli przez rodziców dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia.

             

            26.04.2024 godz. 15:00 - Ogłoszenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych.

             

            3. Rekrutacja uzupełniająca

             

            13.05.2024 - Publikacja w systemie wykazu wolnych miejsc.

             

            14.05.2024 od godz. 12:00 - 29.05.2024 do godz. 16:00 (rejestracja w systemie tylko do godz. 12:00)

            Rejestracja w systemie elektronicznym i wypełnianie wniosków o przyjęcie.

            Składanie w przedszkolach lub szkołach prowadzących oddziały przedszkolne wypełnionych, podpisanych wniosków.

             

            14.06.2024 godz. 15:00 - Ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym.

             

            14.06.2024 po godz. 15:00 - 20.06.2024 do godz. 15:00 - Potwierdzanie woli przez rodziców dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia.

             

            21.06.2024 godz. 15:00 - Ogłoszenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych.

             

            28.06.2024 - Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

             

            KRYTERIA REKRUTACJI

            O kolejności zakwalifikowania do poszczególnych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach będą decydowały powołane w każdej placówce komisje rekrutacyjne. Podstawą tych decyzji będzie przekazana przez rodziców we wniosku informacja o spełnianiu przez rodzinę kryteriów rekrutacji.

            Kryteria ustawowe – wynikające z zapisów art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. 2023 poz. 900 z późn. zm.), brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego:

            • Wielodzietność rodziny kandydata.
            • Niepełnosprawność kandydata.
            • Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata.
            • Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata.
            • Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.
            • Samotne wychowywanie kandydata  w rodzinie.
            • Objęcie kandydata pieczą zastępczą.

            Kryteria samorządowe – wynikające z Uchwały nr 23/IV/2019 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 28 stycznia 2019 r.

            • Oboje lub jeden rodzic kandydata rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Wołominie z podaniem miejsca zamieszkania na obszarze Gminy Radzymin.
            • Ubieganie się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania (poprzez wskazanie takiej placówki na pierwszej pozycji we wniosku).
            • Rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który jest prowadzona rekrutacja, będzie kontynuowało edukację przedszkolną w przedszkolu/oddziale przedszkolnym wskazanym na pierwszej pozycji we wniosku lub naukę w szkole podstawowej, w której znajduje się oddział przedszkolny wskazany na pierwszym miejscu we wniosku.
            • Kandydat, którego oboje rodzice pracują lub studiują w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą.
            • Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje jednocześnie do przedszkola/oddziału przedszkolnego wskazanego na pierwszej pozycji we wniosku lub do pierwszej klasy szkoły podstawowej, w której znajduje się oddział przedszkolny wskazany na pierwszym miejscu we wniosku.
            • Rodzice kandydata posiadają dwoje dzieci.

            POTWIERDZANIE SPEŁNIANIA KRYTERIÓW

            Fakt spełniania danego kryterium rodzice muszą zaznaczyć w systemie rekrutacji. Dzięki temu informacja ta zostanie automatycznie umieszczona we wniosku o przyjęcie. Jednak aby spełnianie kryteriów zostało uznane przez komisję rekrutacyjną, rodzice są zobligowani do złożenia razem z wnioskiem w przedszkolu pierwszego wyboru dokumentów potwierdzających spełnianie danego kryterium przez rodzinę. Informacje jakie dokumenty mogą stanowić potwierdzenie poszczególnych kryteriów znajdą państwo na stronie internetowej https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/.

          • Święto Szkoły 2024

            19.02.2024

            14 lutego to ważna data w życiu naszej szkoły. Co roku obchodzimy tego dnia Święto Szkoły. Dzień ten ustalono na pamiątkę wydarzeń sprzed 82 lat. 14 lutego 1943 roku to data, gdy rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK). Jak powiedziała na tegorocznej uroczystości przewodnicząca RM Radzymin pani Elżbieta Darka 14 lutego to symboliczne urodziny AK. 

            Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy od zajęć tematycznych. Klasy 1-3 uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na podstawie materiałów z projektu BohaterON, zastanawiali się, co oznacza BOHATEREM BYĆ KIEDYŚ I DZIŚ, oglądali spektakl teatralny NIEBAJKA O POWSTANIU WARSZAWSKIM, słuchali powstańczych piosenek. 

            Starsi uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. Mały” roznosiciel lub Iskra nadziei, a siódmoklasiści wysłuchali wspomnień uczestników powstania i ich najbliższych, pracując zgodnie ze scenariuszem “Uparte serce tego miasta – warszawiacy i ich miasto oczami reporterów. Uczniowie klas ósmych poznali filmową opowieść o “Akcji pod Arsenałem, następnie wzięli udział w quizie wiedzy. 

            Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udział w planszowisku historycznym, warsztatach rękodzielniczych lub zajęciach bibliotecznych. 

            Od godziny 9.00 na terenie naszej szkoły odbywał się Gminny Konkurs Historyczny “Armia Krajowa w Powstaniu Warszawskim” organizowany przez naszą placówkę pod patronatem Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego. W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn ze szkół prowadzonych przez Gminę Radzymin.

            Uczniowie, pracując w trzyosobowych drużynach zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę historyczną oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, spostrzegawczość, koordynacji.

            Kolejne stacje prowadziły przez następujące zadania:

            1. Akcje akowskie

            2. Opaska z Powstania

            3. Konspiratorzy AK

            4. Układanka z Powstania

            5. Krzyżówka

            6. Pierwsza pomoc

            7. Quiz o Powstaniu Warszawskim

            Uczestnicy musieli się zatem zmierzyć z pytaniami teoretycznymi i praktycznymi. Poza wiedzą o Armii Krajowej trzeba było się wykazać spostrzegawczością, umiejętnościami z zakresu szycia i udzielania pierwszej pomocy. 

            O godzinie 12.00 rozpoczął się uroczysty apel rocznicowy, na którym gościliśmy m.in. panią Elżbietę Darkę - przewodniczącą RM w Radzyminie, pana Krzysztofa Dobrzynieckiego - zastępcę burmistrza Radzymina, pana Krzysztofa Czubę - kierownika BO UMiG Radzymin oraz członków ŚZŻAK okręgu “Rajski Ptak” i Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, pana Władysława Kolatorskiego - opiekuna Międzyszkolnego Klubu Historycznego Im. AK Ziemi Radzymińskiej. Miło nam było również gościć dyrektorów radzymińskich szkół. 

            Apel rozpoczął wzruszający program słowno-muzyczny. Uczniowie za pomocą słów, gestów i muzyki opowiedzieli nam losy żołnierzy Armii Krajowej, którzy po pożegnaniu z domem ruszali w bój o wolność Ojczyzny. 

            Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się ogłoszenie wyników konkursu “Armia Krajowa w Powstaniu Warszawskim” i rozdanie nagród. W konkursie zwyciężyła drużyna z naszej szkoły, II miejsce zajęci uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZSP w Ciemnem. 

            Tegorocznym obchodom Święta Szkoły i 82. Rocznicy powołania AK towarzyszy motyw opaski powstańczej. Nasi uczniowie wykonali własne opaski na warsztatach rękodzielniczych, uszycie opaski było jednym z zadań konkursowych, opaska znajduje się w logo tegorocznego konkursu historycznego. W ten sposób odwołujemy się do jednego z symboli Armii Krajowej, ważnego szczególnie w dniach powstania warszawskiego. 

            Większość żołnierzy AK w dniu wybuchu powstania nie miała mundurów. Dla dowódców oczywiste było, że trzeba wprowadzić jakieś oznaki dla żołnierzy, dlatego jeszcze przed wybuchem powstania wystosowali instrukcje, by w przypadku braku mundurów na ubrania cywilne nakładane były opaski szerokości 10 centymetrów, biało-czerwone, na środku miał być napis zrobiony czarną farbą WP, czyli Wojsko Polskie. 11 sierpnia 1944 roku komendant Okręgu Warszawa Armii Krajowej pułkownik Antoni Chruściel "Monter" polecił, by na opasce pomiędzy literami WP znalazł się orzeł, a poniżej niego  numer oddziału. 

            Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października.  W ciągu 63 dni samotnej walki poległo ok. 18 000 powstańców, ok. 25 000 odniosło rany. Powstanie Warszawskie to kulminacja chwały i tragedii Armii Krajowej. – Armii państwa i narodu, który nie uznał się za pokonanego i walczył mężnie i ofiarnie wbrew wszystkiemu i wszystkim. 

            Po zakończeniu wojny żołnierze AK byli prześladowani i szykanowani przez władzę PRL. Wielu z nich zostało skazanych na niesprawiedliwe wyroki, w tym także karę śmierci. 

            Do dziś biało-czerwona opaska jest symbolem ich determinacji, niezłomnego ducha i patriotyzmu. 

            Aby uczcić pamięć o bohaterach Armii Krajowej złożyliśmy również kwiaty i zapaliliśmy symboliczne znicze na pomniku ku czci żołnieży AK okręgu "Rajski Ptak".

            Wieczorem poczet sztandarowy oraz delegacja naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie. Podczas Mszy św. modliliśmy się w intencji śp. ppor. Ryszarda Zachejia ps. „Sędziwoj” i wszystkich Żołnierzy Armii Krajowej z Obwodu „Rajski Ptak”. Koncelebrował ją ks. prałat Krzysztof Ziółkowski, proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Pawła II.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wyjątkowego dnia. Szczególne podziekowania kierujemy do pana burmistrza Krzysztofa Chacińskiego za objęcie patronatem naszego konkursu.

            Dziękujemy nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu oraz apelu rocznicowego: pani Małgorzacie Milewskiej, panu Robertowi Kolaszy, pani Katarzynie Świerżewskiej, Kindze Godlewskiej, Edycie Rudy, Annie Waszczeniuk, Sylwii Gajewskiej, Paulinie Tarach oraz państwu Monice i Zdzisławowi Dąbrowskim za wsparcie techniczne.

            Gorąco dziękujemy też wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i talent, by uczcić bohaterów AK.

          • Hura!!! Ferie zimowe!

            15.01.2024

            Sanki, łyżwy, narty, snowtubing, kuligi, wędrówki po górach – lista zimowych aktywności jest bardzo długa. Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Nie zapominajmy, by w czasie ferii dbać nie tylko o dobrą zabawę, lecz także o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

          • Zima w mieście 2024 - półkolonie w Gminie Radzymin

            02.01.2024

            Wyczekiwany przez dzieci czas zimowego wypoczynku zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, rozwijania pasji oraz poznania pomysłów na kreatywne spędzanie czasu.

            Gmina Radzymin wraz gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach – „Zima w Mieście”. Zapisy w terminie od 03.01.2024 r. do 08.01.2024 r.

            Oferujemy Państwu turnusy w terminach od 15.01.2024 r. do 26.01.2024 r. Turnusy trwają od poniedziałku do piątku. Każdy turnus odbywa się w innej szkole. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 08:00 – 16:00.

            W programie mi. in.:

            • warsztaty plastyczne, naukowe, muzyczne
            • wyjazd na basen
            • seanse filmowe
            • bal karnawałowy
            • zajęcia sportowe
            • konkursy, turnieje

            oraz wiele innych atrakcji. 

            W cenie obiad, bilety wstępu, ubezpieczenie.

            • KOSZT PÓŁKOLONII: 
            • koszt turnusu wynosi 500,00 zł lub
            • 400,00 zł dla dzieci posiadających ważną Radzymińską Kartę Mieszkańca.

            Harmonogram turnusów:

            • Turnus I: 15.01.2024- 19.01.2024 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, ul. M. Konopnickiej 24;
            • Turnus I: 15.01.2024- 19.01.2024 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej w Słupnie ul. Szkolna 3;
            • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, ul. 11 listopada 2;
            • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024  – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiejw Słupnie, al. Jana Pawła II 14.
            • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024– Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiącleciaw Nadmie, ul. Szkolna 7;
            • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024– Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem, ul. Wołomińska 208;
            • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024– Zespół Szkolno- Przedszkolny w Starych Załubicach,ul. Mazowiecka 40;

            Zapisy w terminie: od 03.01.2024 r. do 08.01.2024 r. Karty zgłoszeń składamy w sekretariacie szkoły, która organizuje turnus.

            Karta zgłoszenia do pobrania:  zgłoszenie

             

            WAŻNE !

            Po uzyskaniu w placówce informacji o zakwalifikowaniu się dziecka na półkolonie, wpłaty za wybrany turnus należy dokonać najpóźniej do 10 stycznia 2024 r.,w pełniej kwocie:

            • 500,00 zł lub
            • 400,00 zł dla dzieci posiadających ważną Radzymińską Kartę Mieszkańca.

            na rachunek bankowy Alior Bank32 2490 0005 0000 4600 5620 1165

             

            Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

             

            Regulamin ZIMA_W_MIESCIE_2024

            Karta_kwalifikacyjna_-Zima_w_Miescie_2024_(dostarczana po zakwalfikowaniu uczestnika)