• Nasze motto:

     Przedszkole to nie tylko miejsce,

     to przede wszystkim osoby,

     które dbają o mój indywidualny rozwój każdego dnia.

     Lubię tu być!

      

     3 grudnia 2018 roku uroczyście otwarto nowe skrzydło budynku przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach, natomiast 1 września 2020 roku Uchwałą Rady Miasta i Gminy Radzymin przekształcono oddziały przedszkolne działające przy szkole w Przedszkole w Starych Załubicach.

     W naszej placówce może uczyć się i bawić 100 przedszkolaków. Budynek posiada 2 kondygnacje. Na parterze znajduje się szatnia dla dzieci, sala gimnatyczna z magazynem i zespołem sanitarnym, kuchnia oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne. Na górnej kondygnacji rozmieszczone są 4 sale dla grup z łazienkami, pokój lekarski, pokój terapeuty, pokój wychowawców, pomieszczenia biurowe, techniczne i magazynowe. W każdej sali dominuje 1 wiodący kolor. W aranżacji przestrzeni w budynku wzięto pod uwagę równowagę bodźców odbieranych przez zmysły dzieci. Dwie sale 5 i 6-latków posiadają ścianę przesuwną, dzięki której na potrzeby różnych uroczystości można je połączyć i uzyskać dużą przestrzeń. Sale wyposażone są w sprzęty multimedialne takie, jak magnetofony, tablety, laptopy, projektory, tablice i ekran multimedialny.

     Na dziedzińcu przy skrzydle przedszkolnym znajduje się plac zabaw. Z drugiej strony budynku zobaczymy miejsce do zabaw na powietrzu przygotowane przez nauczycielki przedszkola. m.in.: kolorową gąsienicę z alfabetem, klasy, grę "skaczące stópki", grę "Węże i drabiny", a także tarczę "rzut do celu".

     Kadra pedagogiczna to 10 osobowy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli, którzy swoją pracę traktują jako pasję i każdego dnia starają się przygotować zajęcia tak, żeby wszystkie dzieci znalazły w nich coś ciekawego dla siebie. Nauczyciele biorą udział w międzynarodowych i ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Wprowadzają różnorodne innowacje pedagogiczne. Zwracają szczególną uwagę na indywidualne potrzeby i talenty dzieci. Przedszkolaki korzystają z bezpłatnych zajęć dodatkowych takich jak: religia i język angielski. W przedszkolu dzieci objęte są specjalistyczną opieką logopedy i psychologa. Dzięki pracy osób niepedagogicznych w naszym przedszkolu jest zawsze czysto, przytulnie i bezpiecznie.