Zapraszamy na klasowe spotkania online.
XXI Dzień Papieski
19.10.2021"Nie lękajcie się!" to hasło XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego dla upamiętnienia postaci wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II
16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.
Jak co roku, w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego.Uczniowie pod opieką pań katechetek i opiekuna chóru szkolnego przygotowali inscenizację, dzięki której przypomnieli nam postać Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II. Słowem i pieśnią opowiedzieli nam historię Jego życia i kanonizacji.
Uczniowie przygotowali również biało-żółty kosz z sentencjami pochodzącymi z kazań i publikacji papieskich, aby każdy wychodzący z apelu mógł zabrać ze sobą choć cząstkę nauki Jana Pawła II.
Na korytarzu zorganizowano okolicznościową wystawę, na której można m.in. obejrzeć fotografie wykonane w czasie wizyty papieskiej w Radzyminie, która miała miejsce w 1999 roku.
Szkolny konkurs recytatorski - zapraszamy!
19.10.2021Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim "W hołdzie dla Niepodległej"
Aby uczcić tegoroczne Święto Niepodległości, proponujemy Wam udział w szkolnym konkursie recytatorskim.
Szczegóły dotyczące organizacji znajdziecie w regulaminie prezentowanym poniżej:
Dzień Edukacji Narodowej
17.10.202114 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto wszyskich osób, związanych z edukacją. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie pod okiem swoich nauczycieli przygotowali
bardzo wesoły program artystyczny. Piosenki, taniec i recytacje pokazywały z dużą dozą humoru realia naszego szkolnego życia.
Na koniec uczniowie złożyli życzenia kierowane zrówno do nauczycieli, jak i wszystkich pracowników naszej szkoły.Życzenia wszystkim pracowniko złożyła również pani dyrektor, obecna na apelu radna naszej gminy - pani Katarzyna Stokowska oraz w imieniu wszystkich rodziców - przewodniczący Rady Rodziców - pan Radosław Kabaciński. Wszyscy podkreślali, by nauczycielom nigdy nie zabrało pasji i siły, a praca z dziećmi i młodzieżą sprawiała wiele satysfakcji i radości.
6
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
17.10.2021Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste i symboliczne wejście w życie szkolne.
Dnia 13 października 20 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych
W uroczystości tej wzięło udział dwie klasy pierwsze, liczące łącznie 33 uczniów,
wraz z wychowawczyniami oraz licznie zgromadzeni rodzice i goście.
Przygotowania do uroczystości trwały niemal od początku roku szkolnego.
Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia
różnych obowiązków wynikających z rozpoczęcia nauki w szkole, pierwszoklasiści poznawali
również swoje prawa oraz poznawali zasady panujące w szkole.Uczniowie przygotowali na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje
umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.
Bardzo się cieszymy, że dołączyliście do naszej szkolnej rodziny i życzymy Wam,
by nasza szkoła była dla Was miejscem przyjaznym, bezpiecznym, gdzie możecie zdobywać
wiedzę i nabywać nowe umiejętności.8
82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
27.09.202127 września 1939 r. w obleganej przez Niemców Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – tajna organizacja niepodległościowa dająca początek Polskiemu Państwu Podziemnemu.
Polskie Państwo Podziemne, istniejące w czasie II wojny światowej, było ewenementem w okupowanej Europie. W żadnym innym kraju znajdującym się pod okupacją nie stworzono w podziemiu tak organizacyjnie sprawnie działających struktur państwowych. Na terenach okupowanych przez III Rzeszę Niemiecką i ZSRR, mimo okrucieństwa najeźdźców, Polacy prowadzili walkę zbrojną dzięki stworzonym strukturom konspiracyjnym.
Polskie Państwo Podziemne było wspólnym dziełem setek tysięcy ryzykujących życiem Polaków.
Pamiętamy.
Obchody rocznicowe rozpoczęliśmy już 24 września. Nasz poczet sztandarowy zwiął udział w gminnych obchodach 82 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Delegacja uczniów i nauczycieli złożyła też symboliczną wiązankę na mogile żołnierzy Armii Krajowej.
27 września odbył się w szkole uroczysty apel, w czasie którego uczniowie przypomnieli historię powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Nastrojowe pieśni, poezja i układ choreograficzny stanowiły piękną oprawę dla historycznej narracji.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za tę ciekawą lekcję historii.
Nie próżnowała również nasza świetlica, która na ten dzień przygotowała dla uczniów z klas I-III zestaw kolorowanek przybliżających symbolikę i bohaterów tej rocznicy.
10
Klasa 3b realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne
27.09.2021Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne - II edycja - w roku szkolnym 2021/22 zostanie zrealizowany również w naszej szkole, przez klasę 3 b pod kierunkiem wychowawcy Iwony Rogulskiej.
Celem projektu jest:
* Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne.
* Popandemiczna arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.
* Inicjowanie i promowanie dziecięcej twórczości plastycznej we
współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą.
Projekt stawia sobie za cel prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi. Dzięki realizacji kolejnych zadań uczniowie aaspokajają swą naturalną potrzebę tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywają doświadczenia i mają możliwość polisensorycznego poznawania stymulującego rozwój dziecka. Kolejne działania pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność dziecka.
Przed uczzniami z kl. 3b wiele wyzwań, m.in. tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem dziecka za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.
Pierwsze efekty tej realizacji możemy już podziwiać na wystawce w sali nr 5.
Pomóż wygrać nagrody dla klasy 4A!
23.09.2021Klasa 4a zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu "Bezpieczna szkoła". W konkursie bierze udział 200 klas, ale wygra tylko 100 - z największą ilością głosów. Pomożecie?
Z całej Polski wybrano tylko 200 szkół. Wygra 100 klas z największą ilością głosów. A co jest do wygrania?
Zabawne, serenadowe maseczki oraz wypasione lunchboxy!
Pomożecie?
Głosy oddajemy codziennie do 30.09.
link:
https://serenadadladzieci.pl/?utm_source=facebook.
wyszukaj: Klasa 4a woj. Mazowieckie, Szkoła Stare Załubice
Narodowe Czytanie w Szkole w Starych Załubicach
13.09.20214 września 2021 roku odbyło się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą był dramat Moralność pani Dulskiej, autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
Nasi uczniowie po raz kolejny włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem uczniowie klasy VII A zmierzyli się z fragmentami dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność pani Dulskiej".
Szczepienia dla uczniów powyżej 12. roku życia
09.09.2021Znamy już harmonogram szczepień dla naszej placówki
Szczepienia dla uczniów naszej placówki będą prowadzone przez Punkt Szczepień Poradnia lekarza POZ, Radzymin ul. Konstytucji 3-go Maja 17 wegług harmonogramu:
Środa 15.09.2021 r. godz. 11.30 – 18.00
Piątek 17.09.2021 godz. 11.30 – 18.00
Lekarz kwalifikujący: lek. Mateusz Stelmaszewski;
Na szczepienia nie trzeba się zapisywać. W podanym terminie mogą się również zaszczepić rodzice uczniów oraz pracownicy szkoły.
Spotkania z rodzicami
02.09.2021Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami klas.
Oferta ubezpieczenia NNW dla dzieci uczęszczających do jednostek oświatowych Gminy Radzymin
01.09.2021Przedstawiamy ofertę ubezpieczenia NNW opracowaną dla uczniów uczęszczających do szkół Gminy Radzymin. Ubezpieczenie jest dobrowolne i pozostaje w gestii rodzica.
Oferta ubezpieczenia NNW dla dzieci
uczęszczających do jednostek oświatowych Gminy RadzyminUbezpieczyciel: InterRisk TU S.A. VIG
Ubezpieczający: Stowarzyszenie Inicjatyw Ubezpieczeniowych Open+, ul. Żółkiewskiego 5, 87-100 Toruń
Oferta przygotowana na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Edu Plus zatwierdzonych uchwałą nr 01/03/03/2020 Zarządu Interrisk S.A. VIG z dnia 03.03.2020 r. wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi.
Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia EDU Plus, dostępnych na stronie interrisk.pl oraz przekazanych drogą elektroniczną każdemu zgłaszającemu dziecko do ubezpieczenia.
✓ okres ubezpieczenia: od 01.09.2021 do 31.08.2022
✓ ochrona 365 dni w roku, 24 godz. na dobę, w zakresie nnw ochrona na całym świecie
✓ szybki, prosty i nowoczesny sposób zgłoszenia szkody – zgłoszenie telefonicznie, on-line, mailowo✓ zakup ubezpieczenia:
wejdź na stronę https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline
i zweryfikuj się numerem ID Klienta: unz4y
✓ wyczynowe uprawianie sportu w zakresie ubezpieczeniaDane kontaktowe – broker ubezpieczeniowy:
Mariusz Filus tel. 56 658-42-85, 697-990-901, e-mail: m.filus@interbroker.plSzczegóły w poniższych plikach:
SZCZEGÓŁOWE WARUNKI UBEZPIECZENIA
Witamy nowy rok szkolny!
18.08.2021Już w środę 1.09.2021 r. powitamy nowy rok szkolny. Poniżej p
Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się w sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:
klasy I-III godz. 10.00
klasy IV-VIII godz. 11.00.
Po krótkiej części oficjalnej uczniowie spotkają się z wychowawcami klas w salach:
kl Ia – s. 7
kl Ib – s. 9
kl IIa – s. 3
kl II b – s. 4
kl IIIa – s. 5
kl IIIb – świetlica
kl IVa – s. 14
kl IVb – s. 7
kl Va – s. 11
kl Vb – s. 10
kl VIa – świetlica
kl VIb – s. gimn.
kl VIIa – s. 12
kl VIIb – s. 15
kl VIIIa – s. 9
kl VIIIb – s. 8
Pamiętajcie o tym, że działamy w reżimie sanitarnym:
w spotkaniach mogą wziąć udział tylko osoby zdrowe,
przy wejściu do budynku szkoły dezynfekujemy ręce,
w przestrzeniach wspólnych szkoły obowiązują maseczki,
staramy się zachować dystans społeczny,
minimalizujemy do niezbędnych sytuacji obecność rodziców w budynku szkoły (w spotkaniach w sali gimnastycznej może wziąć udział po jednym rodzicu ucznia).
Spotkania adaptacyjne dla trzylatków
12.08.2021Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte trzylatki na spotkania adaptacyjne w naszym przedszkolu.Odbędą się one w dn. 26-27 sierpnia w godzinach 10.00-12.00.
W związku ze stabilną sytuacją covidową zdecydowaliśmy o organizacji spotkań adaptacyjnych dla trzylatków.
Wszystkie nowo przyjęte trzylatki zapraszamy w dn. 26-27 sierpnia w godzinach 10.00-12.00. Spotykamy się na przedszkolnym placu zabaw.
Każdemu dziecku może towarzyszyć jeden opiekun.
Wciąż pamiętamy o zagrożeniu covidowym, dlatego stosujemy się do zaleceń sanitarnych:
1. W spotkaniu mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez objaw infekcji górnych dróg oddechowych (katar, kaszel, temperatura), których współdomownicy nie są objęci izolacją lub kwarantanną.
2. Dorośli na terenie przedszkolnym zachowują dystans społeczny, a przy wejściu do budynku dezynfekują ręce i zasłaniają usta maseczką.
3. Dzieci w budynku przedszkolnym nie noszą maseczek, po wejściu na teren budynku wodą z mydłem (pod opieka pracowników przedszkola).
Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 30.08.2021 r. o godz. 17.00 w szkolnej sali sportowej.
Informacje dla rodziców przedszkolaków
10.08.2021U nas przygotowania do nowego roku przedszkolnego idą pełną parą. Już od poniedziałku 16 sierpnia ruszamy z dyżurem wakacyjnym. Jeśli i Wy myślicie o przygotowaniach do nowego roku, publikujemy poniżej informacje, co warto przygotować na 1 września.
Dla wielu dzieci powrót po przerwie wakacyjnej do przedszkola może okazać się trudny. Poranne wstawanie, intensywny tryb dnia, spotkanie z grupą, a przede wszystkim rozstanie z rodzicami może w dziecku wzbudzić smutek, tęsknotę czy nerwowość. Warto już teraz porozmawiać z dzieckiem o powrocie do przedszkola.
- Rozmawiajcie o przedszkolu. Przypomnijcie sobie, co ciekawego działo się w przedszkolu do tej pory, obejrzyjcie wspólnie zdjęcia na naszym profilu facebookowym.
- Przypomnijcie dziecku, jak wygląda plan dnia w przedszkolu. Zaplanujcie, jak będzie zorganizowany Wasz domowy poranek, kto będzie odprowadzał dziecko i odbierał itp.
- Wybierzcie się na spacer – przejdźcie razem drogę do przedszkola, zajrzyjcie do sali, szatni przedszkolnej.
- Poczytajcie książeczki i oglądajcie bajki o przedszkolu.
- Nie unikajcie tematu, przeciwnie – wplećcie je do codziennych zabaw – można przecież budować przedszkolny budynek z klocków albo organizować zajęcia przedszkolne dla misiów i lalek – ograniczeniem jest tylko fantazja!
- Jeśli w trakcie wakacji wcale lub prawie wcale nie rozstawaliście się z dzieckiem – zostawcie dziecko, choćby na krótko, pod opieką babci, cioci lub kogoś, kogo ono dobrze zna. Może uda się odwiedzić kolegę/koleżankę z przedszkola? Pozwoli to oswoić temat rozstań i powrotów.
ZAANGAŻUJCIE DZIECKO W PRZYGOTOWANIA
- Pozwólcie mu wziąć czynny udział w kupowaniu wyprawki – niech wybierze sobie worek, kapcie czy przybory, których będzie używać w przedszkolu.
- Wokół przygotowań i zakupów stwórzcie przyjemną, radosną atmosferę.
- Pozwólcie dziecku używać tych nowych rzeczy w domu. Wiemy, że korci, aby schować je do szafy i wyjąć dopiero 1 września. Jednak te kilka dni przed godziną „0” pomoże oswoić te przedmioty, przez co później w przedszkolu będą znajome i dodadzą otuchy.
Aby usprawnić Państwu kompletowanie przedszkolnej wyprawki przygotowaliśmy listy "ekwipunku" przedszkolaków.
Informacje dla rodziców pierwszoklasistów
03.08.2021Już 1 września powitamy w naszych progach pierwszoklasistów. Poniżej kilka informacji oraz wskazówek, jak skompletować wyprawkę dla ucznia kl. I.
Szanowni Państwo, w poniedziałek 16 sierpnia 2021 r. zostaną na tablicy informacyjnej przy hali sportowej wywieszone listy klas I.
Spotkania organizacyjne z uczniami, rodzicami i opiekunami odbędą się 1 września, według harmonogramu, który opublikujemy po 15 sierpnia, natomiast już od 23 sierpnia będziecie Państwo mogli pobrać z sekretariatu lub ze strony internetowej potrzebne dokumenty - np. zgłoszenia na świetlicę szkolną, obiady, oświadczenia i in.
O wszystkich działaniach związanych z pracą szkoły będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej oraz naszego profilu FB.
Dyrekcja szkoły
WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
· komplet podręczników Szkolni Przyjaciele wyd. WSiP, New English Adventure 1 i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci pod opieką wychowawcy wypożyczą je w bibliotece szkolej w pierwszych dniach września, rodzice kupują tylko podręcznik do religii W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa
· zeszyty: 2 w cienkie linie [czerwone i niebieskie] lub wyraźnie zaznaczone grube i cienkie linie, 4 zeszyty w kratkę (do języka angielskiego, matematyki, religii i zeszyt do korespondencji) – wszystkie 16 k, bez marginesów,
· tornister – nie plecak (tornister jest usztywniany – dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa, poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Zwrócić także należy uwagę na to, czy tornister, który chcemy kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa. Ważne jest, aby miał elementy odblaskowe. Jeśli zdecydujecie się Państwo na plecak na kółkach, szczególnie ważne jest dopasowanie go do wzrostu dziecka, wiele plecaków ma zbyt krótkie rączki i powoduje nieprawidłową postawę)
· pudełko śniadaniowe + bidon (nieobowiązkowe, ale się przydaje)
· piórnik, a w nim tylko:
Ø 2 miękkie ołówki (mogą być trójkątne)
Ø 2 długopisy z czarnym lub niebieskim wkładem
Ø temperówka z pojemniczkiem
Ø gumka
Ø klej w sztyfcie
Ø linijka 15-20 cm z widoczną podziałką
Ø nożyczki z zaokrąglonymi końcami (jeśli dziecko jest leworęczne – dla leworęcznych)
· kredki ołówkowe i świecowe (w oddzielnym piórniku lub trwałym opakowaniu)
· przybory do pozostawienia w sali:
Ø farby plakatowe 12 kolorów + 2 pędzle o różnej grubości + pojemnik na wodę z przykrywką uniemożliwiającą wylanie się wody
Ø blok A4 kolorowy
Ø blok techniczny A4 biały i kolorowy
Ø papier kolorowy (wycinanki) nie może być samoprzylepny
Ø bibuła kolorowa
Ø plastelina 8 kolorów
Ø 2 teczki z gumką (na prace plastyczne i prace kontrolne)
· strój gimnastyczny: granatowe/czarne spodenki, biała koszulka, buty sportowe (również do chodzenia po szkole), worek
· obuwie na zmianę + worek
- maseczki (ze względów higienicznych najlepiej jednorazowe, dobrze jest mieć w plecaku zapasowe),
· strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne
UWAGA: Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister, piórnik, bloki i inne rzeczy należy obowiązkowo podpisać (nożyczki i gumkę również!). Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty. Szczególnie ważne jest to również z uwagi na to, że w tym roku szkolnym musimy stosować specjalne obostrzenia sanitarne, które wykluczają np. korzystanie ze wspólnych przyborów czy pożyczanie ich od kolegi/koleżanki.
Podręczniki szkolne
03.08.2021W załączeniu publikujemy listy podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2020/21. Przypominamy, że uczniowie bezpłatnie wypożyczają podręczniki w szkolnej bibliotece. Wyjątkiem są podręczniki do religii, które należy zakupić.
Wykaz podreczników - klasy 1-3 2021-2022
Wykaz podreczników - klasy 4-8 2021-2022
W pierwszym tygodniu września uczniowie wypożyczą w bibliotece szkolnej wszystkie potrzebne podręczniki.
Aby wypożyczenia odbywały się w bezpiecznych i higienicznych warunkach, będą przebiegały według ustalonego harmonogramu, pod opieką wychowawcy klasy.
W pierwszych dniach września uczniowie otrzymają również komplety ćwiczeń.
UWAGA: podręczniki do religii, które należy zakupić we własnym zakresie.
Informacje dla rodziców 3-latków
12.07.2021Drodzy Rodzice,
cieszymy się, że Wasze dziecko dołączy do społeczności Przedszkola w Starych Załubicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci. Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.
Dziecko rozpoczynające przedszkole musi być odpieluchowane, ponieważ w przedszkolu nie ma możliwości zmiany pieluch. Idąc do przedszkola dziecko żegna się też z butelkami, smoczkami i papkami do jedzenia.
Aby dziecku było łatwiej w przedszkolu warto zadbać, by jadło samodzielnie, by próbowało samodzielnie się ubierać. Panie chętnie dzieciom pomagają we wszystkich czynnościach, ale im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej funkcjonować mu w grupie.
Początki wszędzie bywają trudne. Adaptacja u jednych dzieci przebiega bardzo szybko, a u innych jest rozłożona w czasie. Jedne dzieci wydają się być szczęśliwe w przedszkolu, a po pewnym czasie przeżywają kryzys, inne adaptują się długo i wylewają przy tym dużo łez. Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu są dla dzieci i rodziców zazwyczaj trudne. Nawet jak dziecko jest w dobrym nastroju, a widzi płaczące dzieci, płacz mu się udziela.
Ważne, aby z dziećmi rozmawiać o przedszkolu, bawić się w przedszkole, opowiadać i czytać książeczki, by oswoić dziecko z nową sytuacją. Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.Rzeczy, które są potrzebne do przedszkola od września:
- poduszeczka tzw. „jasiek” o wymiarach 40/40,
- cienka kołderka lub powleczony kocyk o wymiarach 140x200,
- cienka piżamka,
- kapcie (wygodne i łatwe do wkładania – bez sznurowadeł),
- bielizna i ubranie na zmianę (odpowiednie do pory roku: 2 podkoszulki, 2 pary majteczek, bluzka, skarpetki/rajstopki, spodnie/spódniczka – z gumką, bez guzików),
- mały ręczniczek z zawieszką,
- chusteczki suche (pudełko),
- grzebień lub szczotka do włosów.
Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy (ręcznika, pościeli, ubrań, kapci). Dobrze, aby razem z dzieckiem robić zakupy do przedszkola, by wiedziało, jak wyglądają jego rzeczy.
Nasze przedszkole zapewnia grupom przedszkolnym wspólne przybory plastyczne, ale z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne rekomendujemy, aby każde dziecko posiadało własny zestaw przyborów – podpisany i przechowywany w indywidualnej szafeczce. Jeśli zdecydujecie się Państwo na takie rozwiązanie warto skompletować zestaw składający się z:
- kredki kredowe „Bambino”
- kredki grube ( mogą być trójkątne) drewniane
- 2x blok techniczny – kolorowe kartki A4
- 2x blok techniczny – białe kartki A4
- 2x blok rysunkowy – kolorowe kartki A4
- kartki białe do swobodnego rysowania (może być papier ksero)
- klej w sztyfcie – 2x
- nożyczki
- plastelina – 1x
- papier kolorowy – 1x
- pędzel
- farby plakatowe
- teczka tekturowa A4 na prace plastyczne dzieci
Wszystkie przybory należy podpisać!
Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00. Dni w przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 9.00 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne. Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad, po obiedzie grupa udaje się na odpoczynek. Niektóre dzieci śpią, niektóre odpoczywają przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. O 15.00 jest podwieczorek. Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30 i nie odbierać w porze leżakowania.W pierwszych dniach przedszkola warto skrócić dziecku pobyt w przedszkolu, by rozstanie z rodzicem nie było zbyt długie.
Po 15 sierpnia podamy Państwu termin spotkania z rodzicami trzylatków, będzie można też ze strony internetowej lub w szatni przedszkola pobrać druki dokumentów, które należy wypełnić na 1.09.2021 r.
Życzymy Państwu miłych wakacji i zapraszamy do naszego przedszkola!
„Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie w naszej szkole
06.07.2021Od 26 lipca rusza w naszej szkole grupa kolonijna
W dniach 26-30 lipca 2021 r. organizujemy w naszej szkole półkolonie w ramach akcji "Lato w mieście" organizowanej w Gminie Radzymin.
W załączeniu prezentujemy program półkolonii. Ramowy_plan_polkolonii_letnich.pdf
Kierunek: Szczepienie!
06.07.2021Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej w Radzyminie organizuje akcję wyjazdowych szczepień przeciwko Covid-19
W immieniu CM im. Bitwy Warszawskiej w Radzyminie Wszystkie chętne osoby zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych szczepień p/COVID
Szczepienia blisko domu:
07.07.2021 r. (środa) w godzinach od 08.00 do 10.00
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. M.Chełmońskiej - Szczepankowskiej w Słupnie
Słupno, ul. Szkolna 3,
14.07.2021 r. (środa) w godzinach od 08.00 do 10.00
Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie
Radzymin, ul. M. Konopnickiej 24,
21.07.2021 r. (środa) w godzinach od 08.00 do 10.00
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem
Ciemne, ul. Wołomińska 208
28.07.2021 r. (środa) w godzinach od 08.00 do 10.00
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Armii Krajowej w Starych Załubicach
Stare Załubice, ul. Mazowiecka 40
W wybranych terminach nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść w godzinach pracy naszego Zespołu Medycznego, z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość i wyrazić chęć zaszczepienia.
Loteria Narodowego Programu Szczepień
Do 30 września 2021 r. każda zaszczepiona osoba może zarejestrować się i wyrazić zgodę na udział w loterii na www.pacjent.gov.pl na swoim IKP lub na Infolinii Narodowego Programu Szczepień 989.
Szczepienia wykonywane są wyłącznie preparatem firmy Pfizer.
Jeśli któryś z mieszkańców (dotyczy osób 70+) potrzebuje transportu na szczepienie, wystarczy to zgłosić do CM w Radzyminie, a Ochotnicy z OSP zapewnią bezpłatny transport.
Osoby leżące, mogą skorzystać ze szczepień w miejscu zamieszkania – wystarczy tylko zgłosić to na maila: anna.orlinska@cmradzymin.pl
Anna Orlińska
Specjalista ds. promocji i marketingu
Starszy Pracownik Socjalny,
CENTRUM MEDYCZNE
im. Bitwy Warszawskiej 1920 r w Radzyminie
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
ul. Konstytucji 3-go Maja 17
05 – 250 Radzymin
tel. 22 7865 530
tel. 22 7607 200 wew. 513
Fax. 22 7607 201
Archiwum Aktualności