- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 rok 2024
- Ogólnodostępne zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej
- Mazowiecki program przygotowania szkół, uczniów i uczniów do nauczania zdalnego
- Szkoła online
- Program dla szkół
- Laboratoria Przyszłości
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
- Z ekologią na TY
- Akademia Przyszłości
- Szkoła Równych Szans
- Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?
- Projekt eTwinning Easter Cards Exchange
- Międzynarodowy Projekt CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
- Zdrowo jem, więcej wiem!
- Kreatywne prace plastyczne
W latach 2019 – 2021 wraz z Miastem i Gminą Radzymin, realizowaliśmy projekt „Akademia Przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych w Gminie Radzymin”. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.1. Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1. Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych).
Partnerem Projektu była Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus Sp. z o.o.
Celem projektu było podniesienie kompetencji kluczowych i cyfrowych oraz umiejętności i postaw przydatnych w przyszłości na rynku pracy przez 1080 uczniów z 7 szkół: Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ciemnem, Szkoły Podstawowej w Nadmie.
W ramach projektu realizowaliśmy dodatkowe zajęcia (m.in. matematyczno-przyrodnicze, informatyczne, zajęcia językowe, zajęcia teatralne, artystyczno-techniczne). Doposażone zostały również pracownie przedmiotowe w szkołach (m.in. laptopy, tablety, roboty, podręczniki, materiały dydaktyczne). W ramach projektu odbyły się także szkolenia dla nauczycieli.
Realizowane zajęcia miały na celu kształtowanie i rozwijanie właściwych postaw uczniów w zakresie kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz krytycznego myślenia.
Wartość projektu: 1 996 167,67 zł
Wysokość dofinansowania: 1 879 671,67 zł
Termin realizacji projektu: 01.01.2019 – 31.12.2020